dub classic kartáčovaný olej šedý

Dřevěné plovoucí podlahy

 

Vrstvené podlahy z tvrdého dřeva – dřevěné plovoucí podlahy, jsou kompozitní podlahy složené ze tří vrstev masivního dřeva pokrytých ochrannou povrchovou vrstvou. Díky pečlivému výběru surovin a dokonalé kontrole obsahu vlhkosti ve dřevě během výrobního procesu jsou podlahy z tvrdého dřeva zárukou optimální stability a trvanlivosti.

Vrstvy_DPP

1. POVRCHOVÁ ÚPRAVA
V závislosti na tom, kterou parketovou podlahu si zvolíte, tato povrchová úprava může zahrnovat: Sedm vrstev vodou ředitelného laku s ochranou proti UV záření nebo dvě vrstvy oleje. Tento lak nebo olej chrání podlahu proti opotřebení, poškrábání a skvrnám a činí ji nenáročnou na údržbu. Dvě vrstvy kvalitního modifikovaného oleje, jež vytvářejí extra-matný a přirozený autentický vzhled a díky nimž podlaha s grácií stárne.

2. POVRCHOVÁ VRSTVA
Pečlivě vybraná vrstva masivního dřeva v obrovské škále barev a struktur. Většina podlah z tvrdého dřeva má povrchovou vrstvu 3 mm silnou. Povrchovou vrstvu lze brousit a renovovat.

3. JÁDRO PRKNA
Jádro prkna je tím, co zajišťuje stabilitu a trvanlivost podlahy. Pohlcuje tlaky a napětí a udržuje podlahu za všech podmínek stabilní. Rovnováha mezi tvrdostí a pružností materiálu jádra je klíčovým faktorem pro hladké zacvaknutí a pevné spojení. Jádro se skládá z bloků dřeva hevea nebo dřevotřísky. Hevea je dřevo z kaučukových stromů, kterým se dostává ‚druhého života‘ poté, co posloužily jako zdroj kaučuku.

4. DÝHOVANÝ NOSNÝ PODKLAD
Vrstva nosného podkladu ze smrkové nebo borovicové dýhy. V kombinaci s ostatními vrstvami zabraňuje vydouvání a kroucení podlahy.

Lindura-Meister

Dodáváme a montujeme dřevěné plovoucí podlahy těchto výrobců:

Meister
ESCO
Weiss
HARO
Berthold
Timber Top
Simply Wood
Quick Step
Princ Parket
Tarkett
Tilo
Scheucher