dub rustikal pískovaný olej šedohnědý

Laminátové plovoucí podlahy

Laminátová podlaha je vrstvená podlaha postavená na vodotěsné, lepené dřevotřískové desce (HDF). Všechny laminátové podlahy se skládají ze čtyř různých vrstev:

Vrstvy_LPP 1. TRANSPARENTNÍ KRYCÍ VRSTVA ODOLNÁ PROTI OPOTŘEBENÍ
Tato vrchní vrstva zajišťuje odolnost podlahy proti skvrnám, opotřebení, nárazům, poškrábání, popálení a chemikáliím používaným v domácnosti. Tvoří ji několik melaminových vrstev, jež jsou pod vysokým tlakem a teplotou nalisovány na desku jádra z HDF. Tato povrchová vrstva má dřevěnou nebo dlaždicovou texturu/strukturu. Znamená to, že tato povrchová struktura je v dokonalém souladu s designem.

2. DEZÉNOVÁ VRSTVA
Jedná se o vrstvu, jež určuje skutečný vzhled vaší podlahy. Dezénová vrstva je fotografie skutečného dřeva či dlaždic s velmi vysokým rozlišením, jež je důmyslnými tiskovými technologiemi přetisknuta a na povrchu pokryta melaminovou pryskyřicí. Kombinace dokonalého designu a povrchové struktury činí imitaci dřeva a dlaždic nadmíru realistickou a přirozenou.

3. LEPENÁ DŘEVOTŘÍSKOVÁ DESKA ODOLNÁ PROTI VLHKOSTI
Tato dřevotřísková (HDF) deska je srdcem laminátové podlahy. HDF znamená ‚dřevovláknitá deska vysoké hustoty‘. Tvoří ji zpracovaná dřevěná vlákna a vysoce kvalitní melaminová pryskyřice. Jde o nově zpracovanou dřevovláknitou desku, jež umožňuje využití všech částí stromu. Tato deska je svým složením a technickými charakteristikami velmi homogenní. Je extrémně trvanlivá, stabilní a vysoce odolná proti vlhkosti.

4. VYROVNÁVACÍ VRSTVA
Tato spodní vrstva odolná proti vlhkosti zaručuje dokonale vyváženou desku, jež se při správné instalaci a údržbě nevyduje ani nezbortí.

Užitná třída nebo také třída zátěže nám říká, pro jakou zátěž jsou konkrétní laminátové plovoucí podlahy konstruovány. Zátěžová třídy se dělí do dvou skupin: na podlahy pro bytové použití a podlahy pro komerční použití. Pro domácí použití jsou vhodné třídy 21, 22, 23. V komerčních prostorách se používají laminátové podlahy tříd 31, 32, 33.

laminate-magnitude-580-blackfired-oak[1]

Jak se rozdělují laminátové plovoucí podlahy do jednotlivých zátěžových tříd?
Každá z laminátových podlah, která je zařazována do jedné z tříd, musí splnit všechny požadavky, které jsou na tuto třídu kladené. Posuzuje se v sedmi zkouškách. Čím vyšší užitná třída, tím vyšší nároky.
Posuzuje se:

  • odolnost proti oděru – odolnost povrchové vrstvy k „prochození“ (AC1-AC5)
  • odolnost proti nárazu – odolnost krytiny k pádu tupého předmětu (IC1-IC3)
  • odolnost proti skvrnám
  • odolnost proti cigaretovému žáru
  • vliv nohou nábytku
  • vliv nábytkových koleček
  • tloušťkové bobtnání – stabilita ve vlhkém prostředí

Třída zátěže 21 – Tato podlaha je vhodná zejména do prostor, které jsou používány málo nebo jen občas, např. ložnice, komory a jiné úložné prostory.

Třída zátěže 22 – Laminátová podlahy této zátěžové třídy je vhodná do takových bytových prostor, které jsou trvale a každodenně používány, např: obývací pokoj, chodba, jídelna, dětské pokoje.

Třída zátěže 23 – Tuto podlahu můžeme použít do obytných prostor kde dochází k intenzivnímu používání. Po podlaze můžeme dokonce i krátce přecházet v botách. Není však uzpůsobena na trvalé chození bez přezouvání. Nohy nábytku, který je umístěn přímo na této laminátové podlaze, je třeba vypodložit filcovými podložkami a kovová kolečka je vhodné nahradit kolečky umělými. Nebude tak docházet k nadměrnému poškození Vaší podlahy. Užitná třída zátěže 23 je vhodná do všech obytných místností v domě a to i např. na schodiště, do kuchyně, vstupní chodby a dětské pokoje.

Třída zátěže 31 – Laminátová podlaha této užitné třídy zátěže je vhodná zejména pro využití ve veřejných prostorech s menším nebo občasným používáním. Je možné po ní krátkodobě přecházet v botách, na trvalé chození bez přezutí však není zcela vhodná. Nohy nábytku, který je umístěn přímo na této podlaze, je doporučováno podložit filcovými podložkami a kovová kolečka nejlépe nahradit za umělá. Odstraní se tak riziko poškození podlahy nábytkem. Zátěžová třída 31 je vhodná např. do pokojů v hotelech a penzionech, do konferenčních místností a menších kancelářských prostor.

Třída zátěže 32 – Tato podlaha je vhodná zejména do veřejných objektů, kde dochází ke každodennímu běžnému používání. Je vhodná i na soustavné chození bez přezouvání. Nohy nábytku a ani nábytková kolečka tuto podlahu výrazně nepoškodí. Laminátová podlaha užitné třídy zátěže 32 je vhodná např. do školek, kanceláří, hotelových vstupů, čekáren u lékaře, ordinací apod.

Třída zátěže 33 – Laminátová plovoucí podlaha užitné třídy zátěže 33 je již velmi odolná. Je vhodná do prostor komerčních objektů s každodenním soustavným používáním. Nábytek, jeho nohy ani kolečka podlahu nepoškodí. Podlaha je velmi vhodná do velkokapacitních kanceláří, butiků, fitness center, školních tříd a chodeb.

Dodáváme a montujeme laminátové plovoucí podlahy těchto výrobců:

Meister
Balterio
Quick Step
Egger
Tarkett
Krono Originals
Rooms